środa, 12 czerwca 2013

Paznokcie - preparat podkładowy i nawierzchniowy

 Dziś kilka słów o preparatach pomocnych przy malowaniu paznokci. Tych dwóch używam od bardzo dawna i jestem strasznie zadowolona :) Przyciągają nie tylko niską ceną, ale i jakością.


1. Essence - protecting base coat

Miałam czasami problemy z przebarwieniami na paznokciach po ciemnych kolorach takich jak czarny czy czerwony więc postanowiłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie bazy pod lakiery. Baza z Essence jest to baza, którą malujemy paznokcie przed nałożeniem lakieru. Ma ona zabezpieczyć paznokcie przed przebarwieniami i przedłużyć 'życie' naszemu lakierowi na paznokciach. Po nałożeniu paznokcie stają się aksamitne i wygładzone, zdecydowanie nie wygląda to jak warstwa bezbarwnego lakieru. Kolor staje się żywszy i ładniejszy.
Cena ok. 7 zł / 7 ml

2. Essence – sealing top coat

Kiedyś jako top coatu używałam bezbarwnego lakieru ;) ale gdy dopadła mnie lakierowa mania i kosmetyczka z lakierami się powiększała postanowiłam zainwestować w coś porządnego. Okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę. Lubię w nim przede wszystkim to, że nie zmienia koloru lakierów tak jak dużo top coatów. Daje ładny połysk, ale na pewno nie jest on przesadzony. Wydłuża bardzo pobyt lakieru na naszych paznokciach. Najbardziej trwałe lakiery jakie mam to lakiery z Golden Rose i z użyciem bazy i top coatu trzymają się one u mnie nawet do 12 dni bez żadnego odpryskiwania. Zdecydowanie polecam !
Cena ok. 8 zł/7ml

3 komentarze:

 1. Zachęciłaś mnie tym top coatem, nie wiedziałam, że jet taki dobry ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten top wpływa jakoś na wysychanie lakieru? To dla mnie najważniejsze w topach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej czekam, aż lakier praktycznie całkowicie wyschnie i dopiero na to top :)

   Usuń